o mnie

oD PROBLEMU DO PASJI

Moje zmagania dietetyczne zaczęły się w wieku piętnastu lat, gdy naiwnie wkroczyłam na minowe pole diet i efektu jojo.

Każda porażka. Każde poddanie się kuszącej chwili przyjemności, toczyło ze mną wojnę, w której czułam się coraz bardziej bezsilna.

Była to nierówna walka, której nie mogłam wygrać, bo przeciwnik – nieodpowiedni system dietetyczny – był silniejszy niż moja słaba silna wola.

Wtedy jeszcze tego nie widziałam, ale każda porażka uczyła mnie czegoś nowego.

Dopiero po latach walki zrozumiałam, że klucz do zwycięstwa leży gdzie indziej…

Nie w kolejnym “cudownym” reżimie, w odmawianiu sobie i kontrolowaniu.

Klucz leży w zrozumieniu siebie. W “edytowaniu” nieskutecznych rozwiązań. We wprowadzaniu zdrowych nawyków.

I chyba najtrudniejsze, nie tylko dla mnie, w zaakceptowaniu samej siebie.

To było jak odkrycie nowego kontynentu – świat, w którym odżywianie łączy się z emocjami, gdzie każdy posiłek to nie tylko kwestia kalorii, ale opowieść o nas samych.

Ta przełomowa chwila stała się początkiem mojej podróży jako psychodietetyka. 

Dziś, z ponad ośmioma latami doświadczenia, pomagam innym kobietom uwolnić się od diet. Zbudować zdrowe nawyki i ogarnąć problemy najczęściej związane z niskim poczuciem własnej wartości i odreagowywaniem emocji jedzeniem.

Zawodowo, jako socjolog i finansista w bezlitosnym świecie korporacji, nauczyłam się analitycznego myślenia i rozumienia złożonych struktur.

Jednak to, co zawsze paliło się we mnie najjaśniej, to pragnienie zrozumienia tajemnic ludzkiej psyche i fizjologii.

Jak to jest być wolnym od diet, od ciągłego zaglądania do lodówki, czy szafki w poszukiwaniu ukojenia?

Studia psychodietetyczne były jak klucz, który otworzył mi drzwi do świata pełnego empatii i zrozumienia dla ludzkiego cierpienia.

Znalazłam narzędzia, które pozwoliły mi się uwolnić z dietetycznego labiryntu i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Moją misją jest wspieranie kobiet w  budowaniu zdrowych nawyków, pokonywaniu wewnętrznych demonów związanych z własną wartością i odnajdywaniu radości w jedzeniu bez poczucia winy.

A PO GODZINACH?

Kiedy nie pomagam kobietom w odnajdywaniu ich ścieżki do zdrowszego życia, znajdziesz mnie w miejscach, które kocham i które dodają mi energii.

Pasja I Hobby:

Czytanie to moja oaza spokoju – zatapiam się w książkach, zapominając o świecie. Równie dużą radość sprawia mi spacerowanie po lesie czy nad wodą, to pozwala mi się zregenerować i ładuje moje baterie.

Rodzina i przyjaciele:

Zdrowe relacje to dla mnie fundament szczęśliwego życia. Cenię sobie wspólne chwile z bliskimi, które uczą mnie, jak ważna jest komunikacja, wsparcie i miłość.

I nie od razu umiałam rozmawiać, to była jedna z cennych lekcji jakie w mojej transformacji przeszłam.

Małe codzienne radości:

Znajduję przyjemność we wszystkim, co robię – od porannej kawy, przez zmywanie naczyń, aż po chwilę spokoju w korku.

To Ty decydujesz jak zareagujesz.
A wybór dodaje życiu barw i smaku.

Życie to nie tylko praca, ale przede wszystkim radość, pasja i codzienne chwile szczęścia. To równowaga, która pozwala mi być najlepszą wersją siebie, zarówno dla moich klientek, jak i dla siebie.

Zostańmy w kontakcie

Wiem, że po wielu nieudanych próbach, podejmowanie kolejnego kroku może wydawać się trudne. Zapisz się do mojego newslettera, aby stopniowo budować zaufanie i odkrywać nowe możliwości. W moich wiadomościach znajdziesz nie tylko inspiracje i praktyczne porady, ale także informacje o nowościach i ofertach specjalnych. Dołącz do naszej wspólnoty kobiet, które dążą do zdrowego stylu życia.